HİZMETLERİMİZ

Halı Saha Filesi

Halı Saha Filesi


Halı sahalarda ilk zamanlarda topun dışarıya çıkmasını önlemek amacıyla balık ağları kullanılırdı. Daha sonraları yağmur , kar ve güneşin yaydığı ultra viole ışınlarından dolayı balık ağlarının fazla dayanıklı olmadığı görüldü. Bunun sonucunda hava şartlarından etkilenmeyen doğru yerler de , doğru kalınlıklarda ipler kullanıldığı zaman çok uzun ömürlü olan u.v. katkılı paraşüt ipleri kullanılmaya başlandı. Firmamızda bu gelişimi takip ederek kendi edindiği tecrübeyle birlikte geliştirdiği sistemlerle siz müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı hedeflemektedir.

Açık ve kapalı halı sahalarda kale arkaları için geliştirilmiş olan tampon sistemi topun çıkarttığı ses ile , topun tellere ve demirlere vurarak yıpranmasını önlemesini aynı zamanda estetik bir görünüm oluşturmasını sağlar.

Ayrıca şimdiye kadar yanlış uygulamalar sonucunda yıpranan ağların , telle orta bağlantı borularından ayrılarak 10 cm. Üzerine çekilen çelik halat ile birlikte örülüp sonradan eklenen bağ ve gergi ipleriyle birlikte montajının yapılması daha uzun ömürlü olmasını sağlar.
Halı sahalarda üst kapama uygulamasının , ağırlığık yapmayan dayanıklılığı ise yeterli olan 15 x 15 göz aralığında 72 numaralı özel örülmüş paraşüt ipinden fileyle yapılması gerekmektedir.

Halı sahalarda yan ağ uygulaması ise daha mukavemetli 15 x 15 göz aralığında 90 numaralı özel örülmüş paraşüt ipinden fileyle ve çelik halatla birlikte tel bağlantı borularına özel gergi sistemiyle birleştirilerek montajı yapılması gerekmektedir.

Halı sahalarda kale arkalarında ise tampon sistemi uygulanıp diğerlerinden çok daha mukavemetli ve darbe dağıtıcı mahiyetinde olan 15 x 15 göz aralığında 90 numaralı çift kat olarak (180 numara) özel örülmüş paraşüt ipi ile montajının yapılması gerekmektedir .

FİLE ÇEŞİTLERİ

72 NUMARA 15 X 15 GÖZ ARALIĞINDA ÖZEL ÖRÜLMÜŞ ÜST KAPAMA AĞI

90 NUMARA 15 X 15 GÖZ ARALIĞINDA ÖZEL ÖRÜLMÜŞ YAN KAPAMA AĞI

180 NUMARA 15 X 15 GÖZ ARALIĞINDA ÖZEL ÖRÜLMÜŞ KALE ARKASI AĞI

halı saha filesi

halı saha ağı

kale filesi

kale ağı

basketbol filesi

voleybol filesi